Inteligentny system kontroli i regulacji temperatury

Ogrzewanie, chłodzenie, wentylacja

Oszczędność energii = oszczędności na rachunkach


Koszty związane z ogrzewaniem i chłodzeniem stanowią średnio 25% całkowitego rachunku za energię w budynku. Qubus pomaga uzyskać oszczędności z optymalizacji temperatury, bez rezygnacji z komfortu. 1stC w pomieszczeniu mniej to 6% oszczędności na ogrzewaniu!

Czujniki temperatury i siłowniki do okien pomogą w nocy przewietrzyć dom, budynek, mieszkanie. Qbus ma wbudowany zegar astronomiczny, który wyznaczy czas wschodu słońca. Zawczasu przysłonie okna aby aby nie zacząć nagrzewać mieszkania za wcześnie.

Inteligentne przełączniki Qbus ze zintegrowanymi czujnikami temperatury umożliwiają indywidualne ogrzewanie lub chłodzenie każdej strefy w domu lub budynku. Strefowe ogrzewanie i chłodzenie gwarantuje odpowiednią temperaturę odpowiednich przestrzeni we właściwym czasie.

Inteligentna wentylacja zapewnia doskonałą jakość powietrza bez niepotrzebnych strat energii. Aby ogrzane lub schłodzone powietrze nie było nawiewane bez konkretnego powodu, czujniki jakości powietrza Qbus monitorują na bieżąco wilgotność i jakość powietrza. A ponieważ znana jest temperatura zewnętrzna, zapewniamy zasysanie chłodnego powietrza, dzięki czemu budynek jest chłodzony zgodnie z podejściem przyjaznym dla energii.

Inteligentne ogrzewanie w praktyce – przykład

Możesz ustawić automatyczne ogrzewanie łazienki do 24°C o 6:30 rano, a w kuchni 21°C od godziny 6:00, równocześnie wyłączając ogrzewanie sypialni rodziców od 7:00 w dni pracujące.

Inteligentne ogrzewanie w praktyce – przykład

Qbus zapewnia aby sala konferencyjna była schłodzona do 23°C o wybranej godzinie, gdy mają zgromadzić się tam ludzie. Po ich wyjściu z sali naciśnięcie przycisku All Off automatycznie ustawi ogrzewanie na ekonomicznym poziomie.

Dowiedz się więcej

Luqas

Luqas potrafi optymalizować zużycie energii elektrycznej.

Przyciski

Łącznik oraz panele ważne są przy wizualnych odbiorze instalacji.

Moduły do płynnego sterowania

Głównym założeniem przy użyciu płynnego sterowania jest potrzeba dopasowania działania instalacji do naszych potrzeb.

Moduły wejściowe

Najprostszym sposobem integracji różnych instalacji jest użycie modułów wejściowych.

Czujniki

Bez informacji o aktualnym stanie nie ma szans na poprawne działanie.