Luqas


Optymalizacja energetyczna dla każdego

Luqas to samodzielne urządzenie optymalizujące użycie energii w domu.

Nowoczesne zastosowanie

Najnowszy produkt firmy Qbus ma za zadanie wspomóc Cię w odpowiednim zarządzaniu produkcją oraz zużyciem energii elektrycznej.

Według najnowszych trendów gospodarstwa domowe stają się coraz bardziej niezależne energetycznie. Nie jest to jednak proste do osiągnięcia. Produkcja energii elektrycznej odbywa się w dzień, w godzinach kiedy najczęściej jesteśmy w pracy a magazyny energii nie są jeszcze tak rozpowszechnione.

Jeżeli nie mamy umowy dzięki której nasza produkcja jest rozliczana w systemie rocznym to produkcja własnego prądu jest mniej opłacalna.

Rozwiązanie według Qbus

Qbus proponuje aby Luqas na bieżąco podłączony do licznika energii elektrycznej sprawdzał jaka jest produkcja i użycie energii elektrycznej. Na podstawie tych danych jest w stanie samodzielnie wydawać zezwolenie lub zatrzymywać pracę urządzeń.

Luqas współpracuje również ze stacjami ładowania samochodów elektrycznych oraz z pompami ciepła. Możesz odpowiednio użyć produkowanej energii elektrycznej aby ją zmagazynować w aucie elektrycznym, zasobniku ciepłej wody użytkowej, centralnego ogrzewania. Luqas potrafi również zmienić parametry pracy urządzenia aby korzystało z nadwyżki energetycznej i użyło jej do kumulowania ciepła w domu.

Pełną listę kompatybilnych urządzeń możesz otrzymać po zapytaniu przez formularz kontaktowy.

Wizualizacja działania

W pierwszym roku działania otrzymujesz darmowy dostęp do chmury i wizualizacji zużycia energii, możliwość kontroli zużycia oraz dostęp do powiadomień.

Luqas potrafi przewidzieć 15 minutowych zużycia energii elektrycznej. Wszystkie te udogodnienia pomogą Ci na bieżąco oraz z wyprzedzeniem kontrolować wysokość rachunku za energię elektryczną.

W module znajdują się również wejścia impulsowe które możesz użyć do podłączenia liczników wody, gazu lub innych liczników energii elektrycznej.

Jako osobne rozwiązanie albo z automatyką Qbus

Luqas został zaprojektowany w takie sposób aby możliwe było użycie go jako osobnego urządzenia bez pełnej automatyki Qbus. Można go skonfigurować za pomocą osobnej aplikacji oraz podłączyć za pomocą wyjść przekaźnikowych do urządzeń którymi chcemy sterować. Przy podłączeniu do internetu będzie widoczny w aplikacji Qbus.

W wersji pełnej razem ze sterownikiem będziemy mogli użyć danych zbieranych przez Luqas do dalszego użycia w systemie automatyki domowej.