Czujniki


Strona główna » Produkty » Czujniki

Zwiększenie możliwości

Bez informacji o aktualnym stanie nie ma szans na poprawne działanie.

Miejsce i zastosowanie

Ogólną zasadą przy doborze czujników jest powiązanie ich ze sterowaną/włączaną instalacją.

W instalacji grzewczej rolę czujników temperatury w naszych domach w dużej ilości spełniają głowice termostatyczne które nastawiamy i przez dłuższy czas w ogóle nie ruszamy. Dla ekonomicznego grzania powinniśmy podczas otwarcia okien pozakręcać grzejniki, gdyż w przeciwnym przypadku kaloryfery będą grzać znacznie mocniej aby nadążyć za spadkiem temperatury. W Qbus głowice termostatyczne zastępujemy czujnikiem temperatury oraz głowicą sterowaną elektrycznie. Na oknach możemy zamontować czujniki otwarcia lub skorzystać z czujników które ma instalacja alarmowa. Dzięki takiemu wyposażeniu nie musimy już pilnować nastawy termostatu.

Przy instalacji oświetleniowej mamy czujniki ruchu, obecności, natężenia oświetlenia. Wspomagają instalację oświetleniową aby działała bardziej efektywnie.

Dla wentylacji potrzebujemy czujników temperatury, jakości powietrza oraz wilgotności. Sprawdzamy ilość CO2 w powietrzu i odpowiednią ilość powietrza o ustalonej temperaturze dostarczamy do środka pomieszczenia.

W zbiorniku wód drenażowych możemy umieścić czujnik poziomu wody i na bieżąco kontrolować czy instalacja pompowa działa odpowiednio.

Każda instalacja może być wyposażona w czujniki a dzięki analogowemu modułowi wejściowemu Qbus informacje te będą zrozumiałe i możliwe do użycia w instalacji automatyki domowej.

Potrzeba stosowania

Nie każdy pokój musi mieć zamontowany czujnik temperatury, oraz nie wszędzie muszą być czujniki ruchu.

Wybierz dla siebie to co najważniejsze oraz to co podniesie Ci komfort użytkowania, obniży koszty działania. Zamiast użyć czujnika ruchu w korytarzu można zaprogramować aby Qbus po 5 minutach wyłączał oświetlenie.

Na pewno dla instalacji układów regulacji czujniki są bardzo ważne, wręcz niezbędne. Wentylacja, klimatyzacja oraz ogrzewanie bez czujników temperatury nie mają szans na poprawne działanie. Można dodatkowo wyposażyć je w czujniki przepływu powietrza, aby wiedzieć ile powietrza jest aktualnie nawiewane.

Możliwe rozwiązania

Qbus w swoim katalogu posiada wiele rozwiązań w zakresie czujników oraz urządzeń zbierających informacje od innych instalacji. Możliwe wykonania:

  • bezprzewodowe,
  • przewodowe.

Możesz wykorzystać automatykę domową Qbus do sprawdzania temperatury oraz poziomu wody w basenie lub wymyślić inne zastosowanie.