Moduły do płynnego sterowania


Strona główna » Produkty » Moduły do płynnego sterowania

Bardzo przydatne codziennie

Głównym założeniem przy użyciu płynnego sterowania jest potrzeba dopasowania działania instalacji do naszych potrzeb.

Klimatyzacja i ogrzewanie

Aby osiągnąć komfort termiczny w pomieszczeniu płynne sterowanie jest wymagane przy sterowaniu ogrzewaniem. Dla realizacji tego zadanie moduły Qbus mają różne zastosowanie w sterowaniu ogrzewaniem: od płynnego wysterowania modułami 0-10V do układów przekaźnikowych załączających określone wyjścia na określony czas. Za pomocą układów przekaźnikowych REL można obsłużyć termostatyczne zawory grzejnikowe.

Klimatyzacja może być obsługiwana przez Qbus za pomocą modułów płynnego sterowania lub sam zająć się sterowaniem instalacją.

Dzięki nam dobierzesz rozwiązanie które za pomocą aplikacji będziesz mógł obsługiwać.

Wentylacja

Bez różnicy od sposobu wykonania instalacji wentylacji Qbus może zadbać o ilość odpowiednio przygotowanego powietrza. Załączy z odpowiednią wydajnością wentylatory oraz ustawi siłowniki na grzaniu lub chłodzeniu w zależności od zapotrzebowania. Może też przewietrzyć dom otwierając świetliki dachowe, pilnując przy tym żeby je zamknąć w przypadku deszczu.

Wraz ze wzrostem wilgotności możesz ustawić większy wydatek na wentylatorze. Ochroni Twój dom przed wniknięciem wilgoci do środka.

Odczyty z czujników Qbus wraz z modułami płynnego sterowania pomogą Ci odpowiednio zarządzać zużyciem energii.

Oświetlenie

Instalacja oświetleniowa jest jedną z niewielu instalacji gdzie użycie modułów do płynnego sterowania jest od razu widoczne. Za ich pomocą stworzymy klimat spotkania towarzyskiego lub pobudzimy do pracy.

Nie tylko załączenie światła, lecz również uchylenie rolet przeciwsłonecznych, zmiana stopnia zaciemnienia jest możliwa za pomocą modułów Qbus.

Niższa moc na oświetleniu LED przekłada się automatycznie na dłuższą żywotność układów zasilających oraz układów półprzewodnikowych LED. To są wymierne oszczędności w zużytej energii oraz zużytej instalacji.

Inne zastosowania

Wszędzie gdzie potrzebujemy aby urządzenia nie działały na 100% możemy użyć modułów do płynnego sterowania.

Od wentylacji, poprzez oświetlenie do innych zastosowań które są możliwe do wykonania.

Każdy ma różne potrzeby oraz pomysł na to co chciałby zautomatyzować lub kontrolować. Dzięki Qbus będzie to możliwe do wykonania.