Inteligentne systemy kontroli wydatków i rachunków

Mierz i kontroluj zużycie oraz rachunki

Odzyskaj kontrolę nad wydatkami na energię w trzech prostych krokach:

Krok 1

Mierz

Czujniki Qbus sprawdzają jaka jest temperatura, czy ktoś jest aktualnie w domu, jakie jest zużycie energii oraz zawartość dwutlenku węgla we wnętrzu.

Krok 2

Kontroluj

Zebrane przez czujniki informacje przekazywane są do modułów sterujących, które zmieniają ustawienia urządzeń i systemów – np. włączając je lub wyłączając, oraz optymalizując zużycie energii.

Krok 3

Koryguj

Na koniec sprawdź w jednym miejscu jak Twoje działania wpływają na zużycie ciepła, chłodu, energii elektrycznej oraz wody aby zawsze mieć kontrolę nad sytuacją.

Czujniki


Dzięki Qbus systemy w Twoim domu mogą wymieniać się informacjami. Np. jeśli jest zamonotowany system alarmowy, to informacje o otwartych drzwiach, oknach mogą zostać uzyskane z tego systemu.

Czujniki Qbus pomogą Ci sprawdzić jaka jest temperatura, czy ktoś jest aktualnie w domu oraz jakie jest zużycie energii czy zawartość dwutlenku węgla we wnętrzu. Zbierane przez czujniki dane są używane do optymalizacji zużycia energii w budynku.

Czujniki ruchu pozwalają na kontrolę obecności w pomieszczeniach, wyłączanie oświetlenia lub ogrzewania jeżeli nikogo nie ma na miejscu.

Czujniki temperatury pozwolą znaleźć optymalne nastawienia temperatury w Twoim domu.

Czy wiesz że za złą jakość snu odpowiada również zła jakość powietrza w sypialni i nadmiar CO2 w pomieszczeniu? Czujniki jakości powietrza dadzą znać, kiedy instalacja wentylacji/rekuperacji działa odpowiednio i wydajnie a kiedy jej załączanie nie jest wymagane. Zaś magnetyczne czujniki otwarcia przekażą sygnał kiedy okno będzie otwarte aby zawór na grzejniku w tym pomieszczeniu został zamknięty.

Zarządzanie energią


NOWOŚĆ

Luqas to nowość od Qbus, stworzona na potrzeby dzisiejszych czasów. To urządzenie posiadające moduły wejściowe na liczniki, wyjścia przekaźnikowe do sterowania pompami ciepła lub innymi urządzeniami oraz złączem P1 do komunikacji z licznikami energii elektrycznej. Jest to urządzenie typu all in one, z wbudowaną logiką oraz możliwościami optymalizacji energii.

Moduły odczytu


W jednym miejscu sprawdzisz jak Twoje działania wpływają na zużycie ciepła, chłodu, energii elektrycznej oraz wody.

Moduły wejściowe dla liczników obsługują proste liczniki z nadajnikiem impulsów.

Moduły Qbus mogą komunikować się z licznikami energii elektrycznej przez port komunikacyjny P1.

Moduły przełączające i sterowniki


Moduły włącz/wyłącz załączą w optymalnych momentach urządzenia lub instalacje. Piec włączy się, pompa zacznie pracować, okna się otworzą lub zamkną, rolety przysłonią okna przed słońcem lub otworzą jak będzie za ciemno.

Moduły do płynnego sterowania pomogą dokładnie ustawić położenie zaworu na grzejniku, z odpowiednia wydajnością załączyć wentylację. Wracając do domu wiesz że zastaniesz odpowiednią temperaturę oraz jakość powietrza.

Sterowniki do rolet Qbus ustawią rolety lub żaluzje na idealnym poziomie. Nie musisz sprawdzać w jakim stopniu jest zaciemnienie – z dokładnością do 1% będzie to wiadome.