Przyciski


Strona główna » Produkty » Przyciski

Nie tylko funkcjonalność

Lubimy używać pięknych rzeczy, otaczać się dobrze zaprojektowanym wnętrzem

Nie każde białe jest „białe”

Wiemy jak bardzo ważne jest aby odpowiednio dobrać pasujące do siebie elementy wnętrza. Tylko Ty wiesz który kolor, jaki kształt będzie odpowiedni do zastosowania w Twoim domu. Pozornie małe różnice w wysokości osprzętu, wykończeniu, fakturze oraz kształcie są decydujący kiedy przychodzi do decyzji. Nie chcemy Ci w tym przeszkadzać tylko zapewnić że możemy za pomocą modułów wejściowych obsłużyć każdy włącznik.

Jeżeli chcesz natomiast wybrać osprzęt już przygotowany do systemu Qbus mamy sporo do zaoferowania. Możesz wybrać rozwiązanie z czujnikiem temperatury, światła oraz ruchu wbudowanym w osprzęt. Dodatkowo decydując się na rozwiązanie przygotowane przez Qbus dostajesz podwójną funkcję każdego klawisza. Możesz wtedy we włączniku 4 przyciskowym użyć do 8 funkcji.

Kolor LED możesz również wybrać przy instalacji….

Różni producenci

Dla realizacji projektu możesz użyć włączników producentów Lithos, CJC Systems, Niko, Bticino oraz Jung.

Wszelkie informacje znajdziesz w katalogu, a jeżeli zakres produktowy jest niewystarczający zawsze możemy zlecić specjalne wykonanie na zamówienie tylko dla Ciebie.

W rozwiązaniach Jung możliwe jest zamówienie wygrawerowanych przycisków wraz z opisami lub grafikami.

Rozwiązaniem alternatywnym dla przycisków są panele dotykowe w wersji małej lub większej oraz dostęp zdalny. Każde urządzenie które posiada możliwość przeglądania stron internetowych może być również użyte do sterowania instalacją. Jeżeli posiadasz wideodomofon już zainstalowany to na odbiorniku wejściowym w domu można zainstalować aplikację Qbus.

Bezprzewodowe rozwiązania

Przy użyciu modułów oraz przycisków bezprzewodowych możesz zabrać je ze sobą w formie pilota lub zamontować je w miejscu gdzie doprowadzenie instalacji jest szczególnie pracochłonne oraz kosztowne.

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić, jakby nasza codzienność wyglądała bez elektryczności. Światło to element, bez którego czujemy się zagubieni. To też główna część aranżacji wnętrz, bez której tracą one znacząco na swoim wizerunku. Prowadzona przez nas strona internetowa to miejsce, na której znaleźć można wiele nowoczesnych rozwiązań elektronicznych, takich jak inteligentny włącznik światła. Jak go wybrać?

Włącz światło automatycznie

Bezprzewodowe przyciski i przełączniki oświetleniowe to jeden z głównych działów elektryki, na które warto zwrócić szczególną uwagę, zwłaszcza w czasie urządzania wnętrza. To właśnie one jako pierwsze są widoczne w pomieszczeniu.

Nowoczesny włącznik światła to regulator nie tylko oświetlenia, który najczęściej stosowany jest w systemach, tzn. inteligentnego domu. Bardzo często posiada również czujnik temperatury oraz ruchu.

Zautomatyzowane mieszkanie to miejsce, w którym żyje się wygodniej, ale też bardziej komfortowo. W swoim założeniu smart dom, w którym zastosowano takie rodzaje włączników elektrycznych, ma postawić na energooszczędność. Automatyczny system sterowania pozwala bowiem uruchamiać przyciski i przełączniki oświetlenia, nawet pod naszą nieobecność w domu.

Inteligentne włączniki światła – przyszłość każdego domu

Rozwiązanie to pozwala sterować zasilaniem urządzeń w domu, głównie tych, które są podłączone do wspólnej sieci. Wspomniane wyżej rodzaje włączników elektrycznych można włączać z dowolnego miejsce w domu, a także na świecie. Pomocna jest w tym aplikacja ściągnięta na telefon lub tablet, bowiem system działa dzięki połączeniu z siecią Wi-Fi. Mowa nie tylko o bezprzewodowym włączaniu i wyłączaniu przycisków i przełączników, ale też rozjaśnianiu i przyciemnianiu natężenia światła, a nawet zmiany jego kolorystyki.

Ponadto inteligentny włącznik światła w zależności od rodzaju, pozwala na wykreowanie sekwencji zdarzeń pomiędzy urządzeniami. Można tu wziąć pod uwagę porę dnia, ilość i rodzaj światła, a także wschód i zachód słońca. Dodatkowo warto nadmienić, że inteligentny system pozwala zaprogramować różne działania zależne, np. samoistne włączanie światła, np. o określonej godzinie. Dodatkową funkcją przycisków może być również zbieranie danych o temperaturze w pomieszczeniu aby odpowiednio sterować ogrzewaniem lub roletami.

Charakterystyka inteligentnych włączników światła

Mimo, iż znane wszystkim działanie włączników światła jest banalne, w przypadku inteligentnych odmian tych urządzeń, może być nieco inaczej. Dostępne na rynku przyciski i przełączniki często posiadają funkcję uruchamiania bezdotykowego. Pozwala to na włączanie światła z dowolnego miejsca na ziemi, pod warunkiem dostępu do sieci internetowej.

Ogrom funkcji, jakimi dysponują te nowoczesne rodzaje włączników elektronicznych, nie przeszkodził producentom w zapewnieniu im perfekcyjnego designu. Urządzenia te zostały zaprojektowane z myślą o modernistycznych pomieszczeniach, jednak świetnie wpasują się także w aranżację nieco bardziej wiekowych wnętrz. Inteligentne włączniki elektryczne charakteryzują się prostą budową, często o strukturze połysku. Najczęściej wyposażone są w dwa dotykowe, podświetlane przyciski. To właśnie ta obudowa kryje pod sobą moduł, dzięki któremu światłem można sterować bez wstawania z kanapy.

Dla surowych wnętrz świetnie sprawdzą się wykonania z różnych stopów metali takich jak włączniki z brązu, miedzi, aluminium lub stali szczotkowanej. Każde z nich ma również możliwość grawerowania opisu lub oznaczeń na specjalne życzenie klienta.

Jak zamontować inteligentne włączniki światła?

Przyciski i przełączniki można zamontować na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest przyklejenie ich go ściany, używając dedykowanej taśmy montażowej. Inne inteligentne włączniki światła mocuje się w puszce instalacyjnej za pomocą śrub.

Warto też wziąć pod uwagę fakt zaplanowania rozmieszczenia inteligentnych włączników światła. Mimo, iż wydaje się to oczywiste, może czasami sprawić nieco problemów czy wątpliwości. Zazwyczaj przyciski i przełączniki umieszcza się niemal w każdym pomieszczeniu wedle zasady, która głosi, że lokujemy je przy wejściu do pomieszczenia i to po stronie przeciwnej do tej, na którą otwierają się drzwi. Wysokość, na której warto zamontować włączniki elektryczne to od 1,2 do 1,4 m od poziomu podłogi. Taka opcja będzie dogodna zarówno dla osób dorosłych, jak i dla nieco większych dzieci.

Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu, jakim jest jeden przycisk, który daje kontrolę nad wybranymi pomieszczeniami w domu. W razie pytań odnośnie inteligentnych włączników światła, pozostajemy do Państwa dyspozycji.