Sterowniki


Strona główna » Produkty » Sterowniki

Najważniejsze to solidna podstawa

W Qbus nie ma słabszych rozwiązań, wszystkie są na tym samym poziomie.

Filozofia Qbus

Aktualnie jest bardzo wiele rozwiązań w zakresie instalacji automatyki ale wybierając rozwiązanie Qbus możesz być pewnym że na każdym etapie dostajesz rozwiązanie pełnowartościowe z wszystkimi możliwymi funkcjonalnościami.

Każdy sterownik ma wbudowany układ logiczny do wykonywania działań, zegar astronomiczny do obliczania wschodu i zachodu słońca, pamięć wbudowaną oraz złącze komunikacyjne Ethernet.

Różnice pomiędzy sterownikami Qbus polegają na ilościach modułów które możesz przyłączyć do instalacji. Wraz z rozbudową instalacji należy zwiększyć ilość obsługiwanych modułów poprzez zakupy odpowiednich licencji.

Technicznie rzecz biorąc

Sterownik komunikuje się z modułami za pomocą magistrali dwużyłowej której polaryzacja nie ma znaczenia przy podłączaniu. Magistrala może być w formie gwiazdy, linii lub pętli, w zależności od możliwości oraz skomplikowania instalacji.

Każdy sterownik ma wbudowany web serwer na którym możesz mieć dostęp do najważniejszych funkcji. Tylko od Ciebie zależy co się znajdzie na stronie web sterownika jak i również co będzie udostępnione w aplikacji Qbus. Każdy ze sterowników łączy się z bezpłatną chmurą Qbus i udostępnia dane aby za pomocą aplikacji można było korzystać z automatyki domowej.

Sterowniki występują w trzech wersjach: obsługa do 10 modułów, do 40 modułów oraz do 2x 75 modułów. Możliwy jest zakup najmniejszej wersji a następnie dokupywanie licencji w pakietach po 15 modułów aby zwiększać możliwości obsługi sterownika.

Ograniczenia

Dla bardzo dużych lub bardzo rozległych instalacji ograniczeniem jest prąd jaki może być generowany na magistrali komunikacyjnej lub ilość modułów możliwych do podłączenia. W największej wersji (2 x 75 modułów) musimy pamiętać że każde osobne urządzenie jest liczone jako moduł i każde z nich pobiera prąd z magistrali. Aby mieć pewność że wszystko będzie działać stabilnie należy odpowiednio zaprojektować instalację w czym na pewno Tobie pomożemy.

Kiedy już osiągniemy punkt w którym nie zmieścimy więcej urządzeń/ modułów na magistrali dokładamy nowy sterownik oraz urządzenie Ubie które skomunikuje nam osobne sterowniki i pozwoli dalej rozbudowywać instalację.

Bardzo duże instalacje

Kiedy już osiągniemy punkt w którym nie zmieścimy więcej urządzeń/ modułów na magistrali dokładamy nowy sterownik oraz urządzenie Ubie które skomunikuje nam osobne sterowniki i pozwoli dalej rozbudowywać instalację.

Wszystko będzie dostępne za pomocą jednego interfejsu i nie będzie widoczne że instalacje są podzielone na różne sterowniki.