Automatyczne sterowanie oświetleniem – jak to działa?


Strona główna » Produkty » Automatyczne sterowanie oświetleniem – jak to działa?

Oszczędność czasu i pieniędzy

Nie chodzi tylko włączanie i wyłączanie oświetlenia, ale również o współpracę z rozbudowaną instalacją oświetlenia. Oszczędza to czas i energię.

Nie szukaj włącznika

Łączniki w wersji Qbus mają możliwość wyposażenia w czujniki ruchu które po zmroku będą automatycznie załączać oświetlenie. Sterownik Qbus załączy oświetlenie wtedy kiedy będzie ono potrzebne. Czujniki ruchu w wersji „high bay” zadbają o komfort użytkowania również w wysokich klatkach schodowych. Możesz wybrać łączniki gotowe do wpięcia do systemu firm CJC, Bticino, Tastu, Niko, Jung lub użyć jakiegokolwiek i go zintegrować.

Kontrola nad ilością światła

Sterowanie oświetleniem jest efektywne wtedy kiedy dokładnie wiemy w jakiej ilości światła teraz potrzebujemy. Dzięki Qbus możemy sprawdzić czujnikami natężenia oświetlenia jego poziom.

Jeżeli w mieszkaniu znajdują się już czujniki w wersji DALI to Qbus potrafi się z nimi skomunikować. Instalacja DALI daje możliwości kontroli nad ilością światła, jego kolorem. Wystarczy dwużyłowa instalacja komunikacyjna i możemy za pomocą jednego modułu Qbus DALI obsłużyć do 64 lamp.

W biurach Qbus sprawdza czy spełniamy założenia norm oświetleniowych, wykorzystuje oświetlenie słoneczne oraz dba o efektywne zużycie energii elektrycznej.

W domu dzięki instalacji Qbus w miejscach pracy mamy wystarczającą ilość światła, na zewnątrz załączane automatycznie, a w miejscach codziennego użytkowania dostosowane do rytmu dnia i nocy.

DALI Sterownik Master

Starsze rodzaje instalacji

Starsze wersje instalacji są również obsługiwane przez Qbus. Nie musisz zmieniać lamp aby dodać im możliwość ściemniania. Moduły ściemniające obsługują:

  • lampy żarowe i halogenowe,
  • świetlówki,
  • zasilacze LED,
  • lampy LED „retrofit”.

Istniejące instalacje można również zmodernizować i dodać im wiele dodatkowych funkcji.

Ściemniacz do halogenów oraz transformatorów LED

Integracja

Qbus potrafi również integrować się z oświetleniem Philips Hue oraz instalacją KNX. W zależności od rodzaju instalacji możesz zmodernizować ją za pomocą naszych modułów.

Instalacja DMX

Nie tylko instalacja DALI daje możliwości dopasowania barwy oraz ilości światła według potrzeb. Również znana z oświetlenia scenicznego kontrola za pomocą protokołu DMX jest możliwa. Qbus pomoże Ci uruchomić i sterować oświetleniem scenicznym typu reflektory, belki LED.