Zmiana istniejącej instalacji, nowa instalacja elektryczna


Strona główna » Produkty » Zmiana istniejącej instalacji, nowa instalacja elektryczna

Dobranie odpowiedniego rozwiązania

Rozwiązania Qbus dopasowują się w miarę możliwości do instalacji mając na względzie budżet użytkownika.

Na początku

Zastanów się co jest dla Ciebie najważniejsze – w jaki sposób chcesz ułatwić sobie i domownikom korzystania ze wspólnego domu. Każdy ma inne wymagania oraz potrzeby, inne rzeczy są dla nich ważne.

Przemyśl co jest wymaganiem podnoszącym komfort, co upraszcza korzystanie z istniejących lub projektowanych urządzeń i instalacji.

Inwentaryzacja urządzeń i instalacji

Oświetlenie to dopiero początek. W każdym domu lub mieszkaniu znajduje się wiele urządzeń oraz instalacji z których korzystamy codziennie.

Na przykład wszystkie urządzenia które załączamy zdalnie przez pilota, dedykowaną aplikację, specjalnym włącznikiem, klaśnięciem dłoni lub w jakikolwiek inny sposób angażują nasz czas oraz energię aby to obsługiwać.

Jeżeli masz już wiedzę oraz sporządzoną listę zastanów się nad tym w jaki sposób powinno to być uruchamiane /zautomatyzowane.

Dodanie dodatkowego modułu wejściowego, czujnika, interfejsu, przekaźnika w tym właśnie momencie okaże się niezbędne. Jak już to zakończymy możemy przejść dalej.

Wybranie rozwiązania dla istniejącej instalacji

Nadszedł czas w którym w zależności od wykonanej instalacji elektrycznej oraz istniejących urządzeń możesz wybrać sposób realizacji projektu automatyki domowej.

Podstawowym rozwiązaniem jest Qbus autonomiczny który w standardzie pomoże nam z różnych włączników realizować odpowiednie zadania łączenia, ściemniania, sterowania roletami.

W wersji Full korzystamy z centralnego sterownika i modułów które będą komunikować się z nim za pomocą przewodu komunikacyjnego lub bezprzewodowo.

Najpewniejszym rozwiązaniem jest rozwiązanie przewodowe i tam gdzie jest to możliwe powinno się je stosować. Należy wybrać odpowiednio pomiędzy funkcjonalnością rozwiązania oraz ilością pracy potrzebną aby ją uzyskać.

Nowa instalacja – nie zawsze jest łatwiej

Przy projektowaniu nowej instalacji i przed rozpoczęciem jej wykonywania warto zrobić plan minimum, optymalny oraz maksymalny.

Plan maksymalny zawsze można wykonać jeżeli odpowiednio przygotujemy instalację na przyszłość, a po rozpoczęciu użytkowania nasz założenia maksymalne zostaną zrewidowane przez codzienność oraz sposób użytkowania nowego domu.

Qbus może w naturalny sposób podążać za zmieniającymi się potrzebami oraz rozwojem instalacji. Nie od razu wszystko musi być wiadome i przemyślane. Dzięki darmowej aplikacji w chmurze dużo ustawień będzie możliwe do skonfigurowania przez użytkownika w prosty sposób.

Wsparcie

Na każdym powyższym etapie udzielamy wsparcia oraz pomożemy Ci w odpowiedni, ekonomicznie uzasadniony sposób zrealizować projekt instalacji automatyki domowej tzw „smart home”.

Skorzystaj z formularza kontaktowego i opisz nam co planujesz a my Ci chętnie pomożemy.