Showroom – w trakcie prac cz. 1


Strona główna » Produkty » Showroom – w trakcie prac cz. 1

Showroom – wykorzystanie jak najwięcej istniejącej instalacji.

Ewolucja czy rewolucja?

Założenia i wykonanie

Małymi krokami do celu… Jak już wiecie przygotowujemy dla Was Showroom – miejsce, w którym będziecie mogli zobaczyć i poczuć jakie możliwości dają moduły QBUS, a także napić się dobrej kawy w trakcie omawiania Waszych projektów. 
 
Zakończyliśmy już instalację oświetleniową – w większości skorzystaliśmy z urządzeń zgodnych z założeniami systemu DALI – dołożyliśmy nowe downlighty oraz lampy zwieszane. Wspólne zasilanie oraz magistrala, a więc najszybsze dostępne rozwiązanie działa perfekcyjnie. Postanowiliśmy nie usuwać wszystkich mechanicznych przełączników, ale też nie mogliśmy pozwolić sobie na brak zdalnego dostępu do instalacji, dlatego oprócz przełącznikami możemy sterować całą instalacją zdalnie – za pomocą dedykowanej aplikacji, działającej w chmurze.

Jako, że zależało nam na jak najbardziej ascetycznym wystroju, nie wszystko jest dostępne przez łączniki. Na środku salonu zawiesiliśmy lampę firmy Fagerhult Appareo, a w części wypoczynkowej „malutkie” Dino Cup, od tego samego producenta. Po rozpakowaniu okazało się jednak, że zestaw Dino Cup wcale nie jest taki malutki (być może stąd nazwa dino?). W kąciku wypoczynkowym czekają na Was materiały prasowe – Architektura i Biznes, w których znajdziecie naszą reklamę, a także katalogi produktowe od naszych zaprzyjaźnionych firm. 

Dodatkowo pod ekspozytorami zastosowaliśmy oświetlenie LED, dzięki któremu nasz lokal zyskał na przytulności oraz klimacie – tak bardzo potrzebnych podczas rozmowy przy dobrej kawie i pączkach. Póki co podnoszą morale przy okazji naszych cotygodniowych spotkaniach, na których planujemy dalsze działania i omawiamy zdarzenia z ostatniego tygodnia.

Oprócz funkcji estetycznej oświetlenia nie można zapomnieć o tym co najważniejsze – czyli oświetleniu miejsca pracy. Dobre oświetlenie pozwala w okresie wytężonego wysiłku utrzymać maksymalne skupienie przez dłuższy czas. Do tego celu przenieśliśmy i ustawiliśmy w kształt podkowy stare oświetlenie w kasetonach LED. Po zapaleniu nie umknie nam żaden szczegół w projekcie. Lampy kasetonowe zostały podłączone do modułu przełączającego REL08 – na przekaźnikach ma wystarczający zapas mocy, aby zasilić ten kawałek instalacji. Po zainstalowaniu całość oświetlenia znalazła się w aplikacji Qbus Control, co umożliwia nam zdalne sterowanie.

Jedyne co zostało do zrobienia to poustawianie scen i zastanowienie się czy więcej lampek to  jeszcze potrzeba czy już przesada 😊